Styl Art Déco

 Rozwój Art Déco przypadał na lata 20. i 30. XX w. Nazwa stylu pochodzi od określenia arts décoratifs co oznacza sztuki dekoracyjne.

fototapeta atlas kobieta w różowej sukni art deco

Jakie jest Art Déco?

To przede wszystkim geometryczne wzory, uproszczona kompozycja a także duża dawka elegancji, która może przechodzić nawet w aurę luksusu. Geometryczne desenie są starannie zakomponowane, każdy element połączony z następnym. Panuje harmonia i symetria.

W filmie Wielki Gatsby (wersja z 2013 r.) , gdzie główną rolę zagrał Leonardo di Caprio)  wykorzystano klimat wnętrz, który reprezentuje Art Déco. Ten elegancki trend to idealny materiał pod bazę współczesnego wystroju.

Fototapeta art deco martini
Turkusowa fototapeta art deco martini
Turkusowa fototapeta art deco empire state
fototapeta czarno biała ata design para art-deco

Fototapety Art Déco

Po tapetach w stylu Art Déco przyszła pora na fototapety. Fototapety Art Déco są idealnym nośnikiem stylu, który można wykorzystać w każdym współczesnym wystroju.

Dla kogo fototapeta Art-Deco?

To idealne rozwiązanie dla poszukujących kompromisu pomiędzy nowoczesnością a unikalnym i luksusowym klimatem. Fototapetę kładziemy zwykle na jedną ścianę, więc doskonale pasuje do nowoczesnych mieszkań z wystrojem inspirowanym klimatem Art Déco. Fototapety są idealnym nośnikiem stylu, który można wykorzystać w każdym współczesnym wystroju.

Fototapety Art Déco, ściślej rzecz ujmując, są inspirowane estetyką tego stylu – czyli lekko zgeometryzowanymi formami i zwielokrotnionymi łukami, inspirowanymi architekturą Chrysler Building w Nowym Jorku.

Z jakimi meblami i dodatkami?

Fototapeta inspirowana tym stylem będzie dobrze wyglądać z drobiazgami pochodzącymi z minionej epoki np: z szafką, lustrem czy luksusowymi dodatkami. Wystrój nie musi (a nawet nie powinien) być idealnie zsynchronizowany, bo wtedy może przypominać muzealną wystawę.

fototapeta czarno biała art deco wzór geometryczny
fototapeta czarno biała art deco wzór geometryczny

Fototapety Art Déco – ATADesigns

Annette Taylor-Anderson to projektantka i założycielka marki ATADesigns, która tworzy nowoczesne kompozycje inspirowane przeszłością, m.in. vintage. W ofercie marki ATADesigns znajdują się panele ścienne i fototapety (a także tapety) inspirowane klimatem Art Déco. Swoim wyglądem urzekają oryginalne wzory z motywami kieliszków do martini lub geometryczne motywy spod znaku Art Déco. Nie brakuje również elementów architektury oraz elegantek w strojach z lat 20 i 30. XX w.

Jasna sypialnia w neutralnych odcieniach z różami Art-Deco na ścianie.

Fototapeta Mr Perswall Interaction P180301-4

biała fototapeta srebrny wzór folk art deco

Elegancki damski gabinet w bieli. Połyskujący wzór roślinny nawiązuje do Art -Deco.Klasyczy szezlong dopełnia całości.

Fototapeta Mr Perswall Accessories DM206-3

Inspiracje Art Déco – fototapety Mr Perswall Accessories

Stylowe fototapety z połyskującym wzorem, lekko zgeometryzowany ornament  z liści, zaproponował również Mr Perswall. Deseń ten nawiązuje do Art Déco i wprowadzi odpowiedni klimat do współczesnych wnętrz.

Fototapety inspirowane Art-Deco , które polecamy: