Fototapety przeżywają swój renesans. Wielki come back zawdzięczamy mnogości wzorów i materiałów – często odpornych na wodę i przeznaczonych nawet do mokrych stref łazienkowych. O tym dokładniej powiemy w ostatnim akapicie tego wpisu. Teraz jednak skupmy się na estetyce.

Jakie królują gusta, jakie wzory fototapet wybieramy najchętniej? O tym powiemy opierając się na przykładach wiodącej polskiej marki One Wall DesignNa wstępie możemy zdradzić, że w rankingu dominują wzory roślinne.

Top 10- One Wall Design

   1. Liście bananowca w dużej skali – wzór Persano

Pośród tropikalnych wzorów liście bananowca cieszą się obecnie takim powodzeniem, że w naszym zestawieniu pojawią się aż 2 razy. Ten wzór zdecydowanie wyprzedził konkurencje i jest naszym nr 1. Dostępny w 2 wariantach kolorystycznych.

One Wall Design Orx-190514-1 Persano

     2. Ptaki –  żurawie, czaple

Ptaki ujęte w dużej skali to popularny motyw. Największą estymą cieszą się żurawie, czaple i flamingi, czasami też pawie. Zdobywca drugiego miejsca minimalnie przegrał z tropikami, które są aktualnie na topie.

Fototapeta One Wall Design ptaki czaple salon

Fototapeta żurawie One Wall Deign
MIL-201124-1 AKAJAMIL

  3. Architektura

Klasyczna architektura czy nowoczesne metropolie? Wybór zależy od własnego gustu i wystroju mieszkania. Miejsce byłoby wyższe, gdyby nie niejednolitość w wyborze klientów. Nas urzekła klasyczna fasada z namalowanymi flamingami.

Fototapeta One Wall Design beżowa architektura flamingi salon

Fototapeta One Wall Deign ORX 190523-1

4. Zamglony las

Echa skandynawskiego stylu, który niedawno królował we wnętrzach. Wzór ma potencjał – jest efektowny i dość uniwersalny. Na razie uplasował się tuż za podium, ale według nas będzie walczył o wyższą pozycję.

One Wall Design Orx-190516-1

5. Akawarela – kwiaty, liście

To szerokie spektrum wzorów, w którym znajdą się motywy roślinne: kwiaty czy liście oraz abstrakcje, geometria czy tekstury a la marmur. Jeśli wykrystalizuje się nurt przewodni będzie można dać wyższą pozycję w rankingu.

One Wall Design Qus-180917-2

6. Geometria

Geometryczne wzory pasują do nowoczesnych wnętrz z prostymi meblami. Ponadto wiele różnych wariantów pozwala wybrać coś dla siebie np : plastry miodu (honeycomb), dodatki kwiatów, struktury płótna lub efekt malarski.

One Wall Design Ves-190371-1-cavarena

7. Liście palmy

Modny wzór tropikalny u nas dalszej pozycji. A szkoda. Nasz faworyt to lekkie, zwiewne liście palmowe, które wpiszą się w każdy wystrój, pięknie będą wyglądać zwłaszcza sypialni.

One Wall Design Qus-180994-1

8. Liście bananowca małe – wzór Sapenzie

Mniejsza wersja liści bananowca też ma swoich zwolenników. Wzór sapenzie urzeka falistym kształtem liści i ich długimi łodygami, dzięki czemu wyglądają jak zawieszone w powietrzu.

One Wall Design VES-190328-3 Sapenzie

9. Liście w zgaszonych, neutralnych barwach.

Dla zobrazowania tego wzoru idealnie pasują podwieszane liście paproci – wzór Olmetto od One Wall Design.

Fototapeta biała tropikalne liście One Wall Design GAM-191115-1 Olmetto

One Wall Design Gam-191115-1 Olmetto

10. Tropikalne liście

Mieszana kompozycja liści palmy i bananowca, w innych wariantach można spotkać też dodane egzotyczne kwiaty np hibiskusa albo orchidee. Nasz ranking kończy się tak jak się zaczął czyli motywem tropikalnym.

Fototapeta One wall design

One Wall Design QUS-180989-1

Dlaczego warto wybrać One Wall Design?

  • Piękne, nieszablonowe wzory tworzone przez artystów grafików i projektantów wnętrz
  • Tapety, które odmienią salon, sypialnię a nawet łazienkę
  • Intuicyjnie przygotowane panele  (pasy, bryty) ułatwiają montaż
  • Szybka realizacja wydruku – do ok. 2 tygodni po wcześniejszym ustaleniu szczegółów
  • Elastyczne i kreatywne podejście do potrzeb klientów
  • Możliwość personalizacji wzoru – One Wall Design to jedna z nielicznych firm, które daje możliwość zmian w grafice: kolor, układ elementów, kadr itp.
  • DigiWetSystem – tapety te są całkiem odporne na wilgoć i mogą być używane w łazienkach, salonach kąpielowych, pod kabinami prysznicowymi oraz w salonach SPA.  Co istotne – w zestawie znajdziecie też chemię potrzebną do montażu tapety: tj. grunt, klej, i laminat zabezpieczający. Uwaga: Jedynym wymogiem przed montażem jest hydroizolacja tapetowanego pomieszczenia.

PS.

Serdeczne podziękowania kierujemy do Pani Małgosi i grafików z One Wall Design za wsparcie merytoryczne i graficzne 🙂