Dostałam ostatnio zapytanie od klientki o łazienkę w stylu Modern Classic. Dobór tapety do łazienki, która w zasadzie jest już salonem kąpielowym, nie jest łatwa. Nie chodzi tu o aspekt wodoodporności, lecz o odpowiednią estetykę. Przeglądając stylizacje wnętrz doszłam do wniosku, że możemy wyróżnić 3 rodzaje stylu Modern Classic. Typowy Modern Classic, wariant z dominacją klasyki oraz wariant nowoczesny. Zanim do tego przejdziemy wyjaśnijmy pokrótce na czym polega ten styl.

Modern Classic – co to?

Jest to wnętrzarski trend, który polega na połączeniu klasyki z nowoczesnością. Inaczej podaniu klasyki w uwspółcześnionym wydaniu. To tak  w telegraficznym skrócie. W praktyce polega na stworzeniu harmonijnego wystroju korzystając z elementów klasycznych, nowoczesnych lub współczesnych inspirowanych klasyką. Tych ostatnich jest sporo, a dekoracja nimi może dostarczyć prawdziwej radości.

Więcej o tym stylu przeczytacie TU

Tapeta do łazienki Modern Classic

Oryginalny modern classic jest najbardziej zbalansowany. Staramy się mieć mniej więcej tyle samo klasycznych elementów co nowoczesnych. Warto sięgnąć po meble i dodatki inspirowane klasyką – wtedy na starcie mamy wyważone te wartości. Poniżej aranżacje, które najlepiej celują w ten wariant stylu.

Tapeta Papermint Saint Tropez Fresque Gris

Tapeta Esta Home Vintage Flowers 159 218

łazienka biała tapeta one wall design creta 81380-3

Tapeta One Wall Design
Creta 81380-3

Tapeta do łazienki klasycznej

Drugim wariantem może być modern classic z przewagą klasycznych akcentów. W uproszczeniu można powiedzieć, że są to już klasyczne stylizacje łazienek. Różnicę robią niuanse, które są powiewem współczesności.

Tapeta Sandberg L’Hotel 231-88 Audrey

Tapeta do łazienki nowoczesnej z elementami classic

Najbardziej nowoczesny rodzaj tego stylu – w którym klasyczne elementy są jakby na marginesie. Zdecydowałam się dodać też aranżacje, które mogą się spodobać zwolennikom współczesnych łazienek. Klasyczne detale sprawiają, że wnętrza są bardziej eleganckie. Też ciekawe rozwiązania łazienkowe w klimacie modern classic, które nie pasowały do wyżej wymienionych kategorii.

Napiszcie w komentarzach jaki jest Wasz ulubiony typ łazienki. Jeśli potrzebujecie więcej inspiracji lub pomocy w doborze tapet / dodatków piszcie do nas na adres: [email protected]