Styl vintage we wnętrzu

Vintage, jako trend uwielbienia dla przeszłości, przeniósł się z szaf do wnętrz już jakiś czas temu. Aktualny mariaż fashion – interior trwa w najlepsze. Styliści tworzą bardziej lub mniej udane projekty. Dlaczego tak się dzieje? Ponieważ termin vintage jest szerokim pojęciem i obejmuje przedmioty oraz wzory stworzone sprzed ponad 20 lat. To daje duże pole do popisu i dlatego tym trudniej stworzyć różnorodną i udaną stylizację.

Zamieszkaj w starej rezydencji

Proponujemy stylizację à la stara rezydencja. To bajkowy, magiczny i trochę tajemniczy klimat. Przywodzi na myśl Alicję w Krainie Czarów  lub Opowieści z Narni… Mówiąc wnętrzarskim językiem przypomina nieco styl gustawiański, ale bez skandynawskich akcentów. Obowiązuje tu  zgaszona kolorystyka i delikatna przecierka na klasycznych wzorach, która daje efekt postarzenia.

W wystroju można użyć antyków lub samodzielnie postarzonych mebli. Fotele lub krzesła w stylu Ludwika XV i Ludwika XVI są mile widziane. Smukła konsolka lub klasyczna toaletka podkreślą wygląd pomieszczenia. Lustro nie musi być olbrzymie, ale to istotny element wystroju. Jego odbicie stworzy iluzję głębi i dodatkowej przestrzeni. Tradycyjne żyrandole z kryształkami i miękkie poduszki fantastycznie wpiszą się w całość wystroju. Jeśli chodzi o tekstylia to warto wybrać dekoracyjne poduszki, najlepiej z połyskiem, ale mogą być również  płócienne lub te z ozdobnymi frędzlami. Najlepszymi dodatkami są stylowe lampiony, gustowne pledy i oczywiście świeże kwiaty – róże, piwonie, hortensje lub bzy.

Tapeta Harlequin Leonida

Florentine 110634

Tapeta Wallquest Elysian

EW70402

Tapeta Ronald Redding SL5723 Venetia

Idealne połączenie vintage z nutą romantyzmu.

Tapeta Harlequin Leonida Eglomise 110622

Salon z wzorem crackle na ścianach

Podsumujmy, więc…

Co potrzebujesz by wprowadzić ten styl do wnętrz:

  • Meble z antykwariatu albo samodzielnie postarzone
  • Lustro w stylu klasycznym
  • Żyrandol z kryształkami (mogą być wariacje na temat)
  • Ozdobne poduszki – np. z frędzlami, guzikami lub z połyskiem
  • Dodatki – lampiony, pledy
  • Świeże kwiaty – najlepiej róże lub lilie

Inne przykłady pasujących tapet :

Fototapety w stylu vintage, które pasują do stylu a la stara rezydencja:

Fototapeta Wall&Deco

IWDBO1201

Fototapeta Wall&Deco

WDBO1202

Fototapeta Wall&Deco

WDCL1202 PAN A

Fototapeta Wall&Deco

WDZI1201

Fototapeta Wall&Deco

WDKK1201 PAN A

Fototapeta Wall&Deco

WDWE1201 PAN A