Jesienna aura skłania nas do poszukiwania ciepła. Przytulne wnętrza są doskonałą odskocznią od jesiennej szarugi. Jasne kolory i kwiatowe wzory przywodzą skojarzenia z latem, ukwieconą łąką lub ogrodem. Właśnie takie jest wystrój w stylu Shabby Chic – pozwala wprowadzić do wnętrz letni klimat, niezależnie od pogody jaka panuje za oknem.

Czym jest Shabby Chic?

Shabby Chic oznacza mniej więcej stary styl, co doskonale zaznacza zakorzenienie w przeszłości i umiłowanie “rzeczy z duszą”. Styl stworzyła i wylansowała projektantka Rachel Ashwell w swoich książkach o urządzaniu wnętrz.

Cechy stylu:

Shabby Chic łączy w sobie zamiłowanie do tradycji, zaczerpnięte ze stylu angielskiego i lekkości stylu romantycznego.

Shabby Chic tapeta w kwiaty i rokokowa szafa
tapeta w kwiaty stół i krzesło shabby chic
shabby shic tapeta w kwiaty
shabby shic tapeta w kwiaty

Co potrzebujesz, żeby stworzyć Shabby Chic w domu?

Kwiatowe wzory, które przywodzą na myśl tradycyjny ogród. Świetnie komponują się z  klasycznymi meblami w  kolorze białym lub z antykami. Stylowe dodatki dodają uroku i świadczą o dobrym guście właścicieli. We wnętrzach nie może zabraknąć świeżych kwiatów – najlepiej w eleganckich wazonach lub donicach.

Jeżeli chce się uzyskać bardziej klasyczny Shabby Chic to należy wykorzystać w stylizacji kryształowe żyrandole i świeczniki. Naturalne drewno i przecierka tapet bądź mebli  zrównoważą wystój wprowadzając odrobinę stylu vintage.

shabby chic salon i tapeta w kwiaty

Patchwork i shabby chic w pokoju dziecka

Shabby Chic to idealny wybór do pokoju dziecięcego. Fototapety ze wzorem patchwork wystarczy uzupełnić jasnymi meblami z przecierką (najlepiej w kolorze białym lub w pastelowych odcieniach). Na zdjęciach fototapeta marki Coordonne z  kolekcji Room Seven oraz fototapeta o wzorze desek z przecierką – Komar Into illussion.

Patchwork fototapeta
Patchwork fototapeta