Cole & Son

Cole & Son to marka założona jeszcze w XIX wieku, przez Johna Perry’ego – kupca z Cambridgeshire. W 1941 roku firma została kupiona przez AP Cole i od tego czasu jest znana pod nazwą – Cole&Son Wallpapers Ltd. W jej bogatych archiwach znajduje się ogromna kolekcja oryginalnych rysunków i projektów tapet z XVIII, XIX i XX wieku. Tapety ścienne marki udekorowały wnętrza wielu sławnych rezydencji m.in. Pałacu Buckingham w Londynie i Białego Domu w Waszyngtonie.

Cole & Son chętnie zaprasza do współtworzenia nowych kolekcji współczesnych projektantów, m.in. Toma Dixona, Vivienne Westwood i włoskiego artystę Piero Fornasettiego. Obecnie firma słynie z łączenia tradycyjnych metod wytwórczych z najnowocześniejszymi technologiami przemysłowymi. Co ciekawe, firma Cole & Son jako jedyna używa oryginalnej metody flokowania, co zapewnia tapetom najwyższą jakość.

Specjalnością marki są klasyczne wzory, do których często wykorzystuje się oryginalne, archiwalne matryce. Jednak sztandarowe wzory to liście palmy (Palm leaves), smukłe drzewa brzozy ( Woods), geometryczny honeycomb (Hick’s Hexagon) czy kolorowa mozaika (Prism).

Tapety Cole and Son

kolekcja Icons

Tapety Cole and Son

kolekcja Geometrics 2

 

Tapety Cole and Son

kolekcja Curio

Tapeta Cole & Son Seville 117/1001 Orange Blossom

Tapety Cole and Son

kolekcja Seville

Tapety Cole and Son

kolekcja Botanica Botanical