Amerykański

Styl amerykański – styl klasyczny stworzony na bazie architektury georgiańskiej, utrzymany w amerykańskiej palecie barw. Wzbogacenie o dodatkowe inspiracje np. orientalne lub skandynawskie tworzy atrakcyjną, eklektyczną otoczkę.

 

Amerykańskie wnętrza są wygodne i przytulne – służą rodzinnej atmosferze i wypoczynkowi. Nie ma nadmiaru dekoracji i piętrzących się bibelotów, ale panuje czytelny i symetryczny układ wystroju. Kanapa jest najczęściej ustawiona naprzeciw stolika kawowego, który jest centrum aranżacji, a po bokach fotele lub krzesła. Po obu stronach kanapy znajdują się lampy, a całość wieńczy tradycyjny żyrandol.

 

Nie brakuje wyrazistych ozdób np. wysokich i ozdobnych listew, sztukaterii na suficie oraz złoconych ram, obrazów i tradycyjnych kandelabrów. Kolorystyka stylu amerykańskiego to spokojne zestawienia bieli – z odcieniami kremu i beżu. Które przełamują mocniejsze akcenty fioletu, granatu i głębokiej zieleni.

 

Typowe dla tego stylu są miękkie kanapy w tekstylnej tapicerce, duże lampy, tradycyjne żyrandole, wygodne i obszerne fotele oraz niskie stoliki kawowe.

Tapeta Wallquest Como MC41001
Collins and Company Gatsby GA 30005