Barokowy

Styl barokowy – trend inspirowany wnętrzami z barokowym wystrojem. Najważniejsze jest tu stworzenie atmosfery luksusu, a nie drobiazgowe odtwarzanie stylu epoki. Kluczowymi elementami są meble w stylu Ludwika XVI (tzw. „ludwiki”), w tym fotele, kryształowe żyrandole, lustra w ozdobnych ramach, bogata sztukateria oraz stylowe świeczniki. Do wystroju barokowego powinniśmy użyć tkanin dobrej jakości (np. adamaszków i welurów). Kolorystyka może być intensywna i kontrastowa (np. czerń i złoto, czerń i biel) lub spokojna (np. écru i złoto, fiolet i biel). Złocenia są niezbędnym elementem wnętrz barokowych. Na ścianach królują tapety z ornamentami np. z wzorem damask (adamaszek) albo sielskie scenki czyli toile de Jouy.

Tapeta Carl Robinson 6 Venetian Damsks CB60008 Farnham
Tapeta Carl Robinson 6 Venetian Damsks CB60421 Fenwick

Klasyczne wnętrza w duchu baroku – elegancja  i wyważony luksus.

Barokowa tapeta – co to?

Barokowa tapeta to zwykle tapeta z ornamentem damask (adamaszek) wzbogacona połyskiem. 

Klasyczny wzór z efektem bogactwa, często z brokatem lub strukturą. Do stylu barokowego pasują też ornamenty z girlandami oraz arabeski. Oryginalny wygląd zapewni tapeta tekstylna – z żakardu lub weluru.

Takie wzory dobrze wyglądają w zestawieniu z białą sztukaterią, zarówno prostą jak i bardziej dekoracyjną – w zależności od efektu jaki chcemy otrzymać.

 

Collins & Co. kolekcja Bellagio

Esencja barokowego klimatu, która schodzi na rokoko i czasy Ludwika XV – króla słońce.

 

Collins & Co. kolekcja Bellagio

Barok w wersji soft. Zestawienie bieli, srebra, szkła i waniliowego odcienia na ścianie. Wnętrze przypomina komnatę Królowej Śniegu.

 

Collins & Co. kolekcja Bellagio

Wzór FY41309. Salon w odcieniu marsala.

 

Collins & Co. kolekcja Bellagio

Wzór FY42601. Jadalnia w stylu barokowym.