Marynistyczny

Styl marynistyczny – styl w niebiesko białej kolorystyce, nawiązujący do tematyki żeglarstwa i morza – możliwe są wariancje z barwą granatową, błękitem i czerwienią. Styl ten można dowolnie aranżować w zależności od przeznaczenia. W pokoju dziecięcym i łazience najczęściej pojawiają się motywy żaglówek (statków), róż wiatru, kotwic, latarni morskich oraz kół sterowych. Natomiast do salonów i sypialni zwykle wybiera się bardziej uniwersalne wzory – pionowe paski, białe drewniane deski lub deseń muszli i rozgwiazd. W stylu marynistycznym możemy tworzyć kompozycje, w których wykorzystamy pamiątki z nadmorskich kurortów, muszelki i kawałki bursztynu. Taki osobisty akcent nada wystrojowi unikalny charakter.

Marynistyczny pokój dziecka

Tapeta ID-Art Kingsly 72047

Marynistyczne wzory są bardzo różnorodne – od klasycznych łodzi, przez paski aż po nowoczesny kolaż, który świetnie sprawdza się na ścianach akcentowych.

Kolekcja Atlantic marki Eijffinger to prawdziwa kopalnia marynistycznych wzorów. Piękne łodzi, kotwice czy latarnie morskie – jest w czym wybierać

Styl marynistyczny ma również bardziej stylowy odłam w postaci stylu Nautical. Ten styl jest nazywany inaczej stylem żeglarskim lub stylem żeglugi morskiej. Łączy w sobie motywy żeglarskie z klasyczną elegancją i nutą luksusu. Dzięki granatowo-białej kolorystyce (czasem z akcentami czerwieni) daje efekt odświeżenia i ponadczasowej elegancji.

cechy

  • motywy żeglarskie – statki, kotwice itp.
  • granatowo-biała kolorystyka 
  • elegancja
  • ponadczasowość
  • klasyczne dodatki
Granatowa tapeta statki Tapeta Wallquest Destination USA TH51407 , tapeta Hampton