Orientalny

Styl orientalny nawiązuje do kultury Orientu, operuje elementami indyjskimi, arabskimi lub japońskimi.

Wzory i kolory 

W stylu orientalnym pojawia się wzór paisley, motywy chinoiserie, opcjonalnie wzory azelujos i arabska arabeska. Nasycona kolorystyka i połysk znakomicie określają klimat Orientu.

Jak urządzić orientalne wnętrze

Najlepiej od razu na wstępie, określić jakiej stylistyki będziemy się trzymać – indyjskiej, chińskiej, czy może marokańskiej. Można wtedy odpowiednio dopasować skomponować cały wystrój i dobrać dodatki.

W hinduskim wystroju sięgamy po wzór paisley i/lub arabeskę, natomiast kafelki Azelujos sprawdzą się w wystroju w stylu Maroka.

Pomieszczenie w stylu chińskim lub japońskim uzyskamy dzięki motywom chinoiserie – urocze gejsze, orientalne scenki rodzajowe oraz wzory roślinne ( ginkgo, kwitnące gałęzie wiśni ).

Meble i dodatki 

Tradycyjne elementy orientalnego wystroju to:

  • lampiony,
  • barwne tkaniny,
  • poduszki  z wschodnimi deseniami
  • meble w stylu Orientu np. ażurowe parawany
osborne little

Stylizacje orientalne w wersji na “bogato”. Nasycone kolory, połysk i misterne wzory. Wnętrze klimatem przypomina pałac sułtana.

Turkus, głęboki fiolet, złoto, czerwień lub indygo to najlepsze odcienie do wnętrz w stylu orientalnym.

A wzory to: marokańska koniczyna, ażurowe medaliony lub mandale.

Orientalny wystrój w stonowanych kolorach jest możliwy

Odcieniebeżu, bieli i grafitu zestawiono z orientalnym dekorem. Uwagę przykuwają wiszące metalowe lampiony. Wystrój uzupełniono tapetą z wzorem damask ( adamaszek ).

Orientalne akcenty zostały dyskretnie wplecione w wystrój. Kolorystyka jest stonowana, nieco zgaszona, ale całość współgra ze sobą.