Pchli targ

Styl pchlego targu (targu staroci) to odgałęzienie stylu vintage, które bazuje na eksponatach z targu staroci.

Jak stworzyć taki wystrój? 

Taki wystrój praktycznie tworzy się sam. To eklektyczny styl wnętrz, którego elementy wystroju pozyskuje się na pchlich targach i różnego rodzaju aukcjach. Komponując wystrój zestawiajmy ze sobą poszczególne elementy wedle uznania, przykładowo stare z nowym – jednak od samego początku musimy mieć ustalony motyw przewodni.

Nabytki powinny być  wyeksponowane i zaakcentowane, aby współgrać z całym wystrojem. Styl pchlego targu jest idealny dla miłośników staroci i klimatów vintage. Jeśli zależy nam na osobistym akcencie, dobrym rozwiązaniem jest przemieszanie rodzinnych pamiątek z eksponatami zdobytymi na pchlim targu.

Duże powierzchnie pozwalają lepiej wyeksponować rzeczy zakupione na pchlich targach – można posegregować je w swojego rodzaju kolekcje.

Styl pchlego targu ma jeszcze mniej znany odłam zwany stylem kolekcjonerskim, który nieco odchodzi od eklektyzmu. W stylu kolekcjonerskim istotną rolę odgrywają osobiste kolekcje.

Stylowe drobiazgi są eksponowane w gablotach, w przeszklonych kredensach i na półkach. Antyki w widocznych miejscach doskonale zdobią i nadają wnętrzu odpowiedni charakter.

Kolekcjonowane mogą być obrazy, zdjęcia, porcelana lub zabytkowe meble. To styl, z którego można wykrzesać sporą dozę elegancji, poruszając się w sferze własnych zainteresowań.

Również współczesne fototapety posiadają ciekawe wzory inspirowane stylem kolekcjonerskim – np. kolekcja tapet i fototapet NLXL Obsession by Daniel Rozensztroch. Taka fototapeta będzie ciekawym akcentem i doskonale podkreśli styl wnętrza.

Tapeta NLXL Obsession DRO-03

Kolekcja Mr Perswall – Destinations i Creativity.

Fototapeta Mr Perswall Destinations P112102-4