fototapeta abstrakcja

Wyświetlanie 1–48 z 245 wyników

Efektowny wystrój wnętrza wymaga wzoru, który będzie organizował cały wystrój i przyciągał wzrok do danej ściany. Nowoczesne fototapety doskonale sprawdzą się w tej roli. Najlepsza będzie fototapeta abstrakcja lub z efektem 3d.

Fototapeta abstrakcja – jakie wzory masz do wyboru?

Zacznijmy od tego że abstrakcja to szerokie pojęcie, które oznacza nowoczesną kompozycję nie przestawiającą niczego konkretnego, raczej misz masz. Na fototapetach popularne są abstrakcje malarskie np. z efektem akwareli, które przypominają rozmyte kleksy lub eteryczne cieniowanie a la ombre. Drugim rodzajem będzie abstrakcja geometryczna nawiązująca do mozaik i stylu modernistycznego. Kolejnym wariantem jest fototapeta 3d, która optycznie daje efekt głębi i dodatkowej przestrzeni. Wszystkie abstrakcyjne wzory pasują do nowoczesnych wnętrz. Dobrze je łączyć z prostym, a nawet minimalistycznym wystrojem, by wzór mógł się wybrzmieć. Mile widziane będą meble transparentne lub z przeszkleniami. Tapety jak obrazy, w tym przypadku sztuki nowoczesnej, pasują również do loftów i do do ekskluzywnych wnętrz komercyjnych np. restauracji lub luksusowych butików.

Fototapeta abstrakcja – zalety:

  • pasuje do nowoczesnych wnętrz,
  • przykuwa uwagę – efekt „wow”,
  • daje efekt tapet jak obraz,
  • ma wiele odmian np. 3d lub akwarela
  • można wybrać kolorystykę pasującą do wystroju,
  • w przypadku fototapet na wymiar mamy możliwość wprowadzania pewnych zmian : np. odcieni, jasności czy kadrowania elementów.