fototapeta w liście

Wyświetlanie 1–48 z 142 wyników

Fototapeta jest sposobem na szybką metamorfozę wnętrza, zwłaszcza, gdy chcemy wprowadzić nowy motyw do wystroju, by przełamać istniejącą monotonię. Niesłabnącym powodzeniem cieszą się wzory związane z naturą. To właśnie liście, obok kwiatów, są najpopularniejszym i zarazem najbardziej uniwersalnym dekorem.

Fototapeta w liście – tropikalne czy złote ?

W kolekcjach znajdujemy szeroki wybór roślinnych wzorów. Obecnie modne są tropikalne desenie, które ożywiają pomieszczenia. Fototapeta w liście palmy, bananowca czy monstery to te propozycje, które są najczęściej wybierane. Pasują nie tylko do wystroju w stylu tropikalnym, ale też do bardziej neutralnych stylizacji, w których będą motywem przewodnim. Warto połączyć je z naturalnymi materiałami np. jutą, trawą morską oraz z materiałami o egzotycznym pochodzeniu np. z bambusem, drewnem mango czy hebanem. Mogą to być meble lub dodatki.

Fototapeta w liście świetnie zaprezentuje się w stylizacji wnętrza, w którym są rośliny doniczkowe. Do tropikalnych wzorów najlepiej będą pasować egzotyczne rośliny np. bananowiec, monstera, strelicja, fikus czy figowiec.

Natomiast we współczesnych realizacjach wystrojów spotykamy liście kwiatów ( np. lilii wodnej lub lotosu) lub drzew ( np. klonu). Wzory są często powiększone do skali makro a ich wygląd uatrakcyjnia efekt malarski czy efekt 3d.

Fototapeta w złote liście wniesie do wnętrza dozę klimatu glamour. Taki deseń dobrze wygląda kiedy jest zestawiony z meblami lub dodatkami z połyskiem. Może to być komoda, stolik, konsola lub lustro.