fototapeta w liście

Wyświetlanie 1–48 z 118 wyników

Fototapeta jest sposobem na szybką metamorfozę wnętrza, zwłaszcza, gdy chcemy wprowadzić nowy motyw do wystroju, by przełamać istniejącą monotonię. Niesłabnącym powodzeniem cieszą się wzory związane z naturą. To właśnie liście, obok kwiatów, są najpopularniejszym i zarazem najbardziej uniwersalnym dekorem.

Fototapeta w liście – tropikalne czy złote ?

W kolekcjach znajdujemy szeroki wybór roślinnych wzorów. Obecnie modne są tropikalne desenie, które ożywiają pomieszczenia. Fototapeta w liście palmy, bananowca czy monstery to te propozycje, które są najczęściej wybierane. Pasują nie tylko do wystroju w stylu tropikalnym, ale też do bardziej neutralnych stylizacji, w których będą motywem przewodnim. Drugim motywem będą liście ginkgo, które nie kojarzą się już tak bardzo tropikalnie – za to są bardziej uniwersalne. Warto połączyć je z naturalnymi materiałami np. jutą, trawą morską oraz z materiałami o egzotycznym pochodzeniu np. z bambusem, drewnem mango czy hebanem. Mogą to być meble lub dodatki.

Fototapeta w liście świetnie zaprezentuje się w stylizacji wnętrza, w którym są rośliny doniczkowe. Do tropikalnych wzorów najlepiej będą pasować egzotyczne rośliny np. bananowiec, monstera, strelicja, fikus czy figowiec.

Natomiast we współczesnych realizacjach wystrojów spotykamy liście kwiatów (np. lilii wodnej lub lotosu) lub drzew (np. klonu). Wzory są często powiększone do skali makro a ich wygląd uatrakcyjnia efekt malarski czy efekt 3d.

Fototapeta w złote liście wniesie do wnętrza dozę klimatu glamour. Taki deseń dobrze wygląda kiedy jest zestawiony z meblami lub dodatkami z połyskiem. Może to być komoda, stolik, konsola lub lustro.