tapeta łąka

Wyświetlanie 1–48 z 165 wyników

Tapeta łąka – odpoczynek na łonie natury

Łąka we wnętrzu wnosi aurę, która sprzyja relaksowi w domowym zaciszu, odpoczynkowi po ciężkim dniu. Tapeta z motywem łąki pięknie ozdobi salon i sypialnię, pokój dziecka, łazienkę czy wnętrze komercyjne np. kawiarnię lub bistro. Polne kwiaty i zioła to alternatywa dla letniego ogrodu. Tak samo ożywiają wystrój, dając jednocześnie bardziej stonowaną kolorystykę i kameralną atmosferę, która przywodzi na myśl ciepłą wiosnę.

Tapeta łąka z kwiatami – styl skandynawski czy rustykalny?

Trybule leśne, maki, dzwonki, drobne polne kwiatki a czasem też liście paproci – to wszystko można znaleźć na tapetach w stylu skandynawskim z motywami roślinnymi. Czasami kolorystyka jest zgaszona, jakby rozmyta, a znowu kiedy indziej bardzo kolorowa – wtedy odnosi się do folkloru skandynawskiego. Natomiast zioła i kompozycje a la stary zielnik nawiązują do stylu rustykalnego i pasują do tradycyjnego wystroju kuchni.

Tapeta łąka dla dzieci

Do pokojów dziecięcych tapety są bardziej kolorowe. Łąka ma wymiar magiczny, często pojawiają się elfy, skrzaty i bujne kwiaty. W skandynawskich wersjach kolorystyka jest lekko rozbielona a rysunek oszczędniejszy. W pokoju dziecka pięknie będzie wyglądać również fototapeta – łąka jako mocny akcent na jednej, wybranej ścianie. Warto również zastanowić się i nad takim rozwiązaniem.