Komiksy są nieodzownym elementem popkultury. Począwszy od  Disneya z przygodami Mickey Mouse, przez Batmana i Supermana, aż po herosów Marvel Comics. To współczesny odpowiednik baśni. Z nimi dorastaliśmy i poznawaliśmy świat dorosłych pełny walki dobra ze złem. Czy kiedyś zastanawialiście się jacy ludzie i jakie historie stoją za naszymi ulubionymi bohaterami? Może czas to nadrobić ?….

Stan Lee czyli Marvel – Man we własnej osobie

Gdyby uczynić superbohatera ze zmarłej niedawno wydawcy legendy świata komiksu, to tak właśnie mógłby się nazywać. Stan Lee (naprawdę Stanley Martin Lieber) pochodził z rodziny rumuńskich imigrantów. Zaczął realizować swój „American dream” od pracy w wydawnictwie Action Comics (które ewoluowało w Marvel Comics). Najpierw pracował jako pomocnik, a potem jako redaktor. Ukrywał tożsamość pod pseudonimem, ponieważ zamierzał zostać znany pod własnym nazwiskiem jako poważny pisarz, ale życie zweryfikowało jego plany.

Marvel – Man i Fantastyczna Czwórka

Przełomem w karierze Stana Lee było zlecenie stworzenia nowej grupy superbohaterów. Zdecydował się na ryzykowny krok i nadał herosom nowy rys –  większą głębie postaci, rozterki, konflikty i  zwyczajne problemy. Tak powstała Fantastyczna Czwórka. To okazało się strzałem w dziesiątkę, a fani z miejsca pokochali nowych bohaterów. Lee  wraz z rysownikami : Jackiem Kirby i Steve’em Ditko stworzył największych herosów m.in. Spider- Mana, Hulka czy Fantastyczną Czwórkę. Patronował również przenoszeniu ich przygód na ekrany kinowe i telewizyjne.

Superbohaterowie na fototapetach

Fototapety z  ulubionymi superbohaterami to doskonały sposób na aranżację pokoju nastolatka oraz nowoczesnego salonu, nie tylko miłośnika komiksu. Niemiecka marka Komar i amerykański York Wallcoverings wyszły oczekiwaniom klientów naprzeciw, stworzyły kolekcje tapet, naklejek ściennych i fototapet z bohaterami Marvela.

Oto niektóre z aranżacji wnętrz w komiksowym stylu:

Jeśli macie jednego ulubionego bohatera warto wybrać fototapetę poświęconą właśnie jemu. Wyjątkiem będzie oczywiście Fantastyczna Czwórka lub Strażnicy Galaktyki.

 

 

 

Efektowne fototapety z wieloma bohaterami to doskonała propozycja dla zagorzałych miłośników komiksu. Doskonale komponują się z prostym, nowoczesnym wystrojem oraz  z klimatem loftowym.

 

 

 

Stylizacje retro – na tapetach ciekawie wyglądają również komiksowi bohaterowie w wersji retro, jkaby żywcem wyjęci z kart komiksu. Prawdziwi fani komiksu i kolekcjonerzy pierwszych wydań z pewnością dostrzegają różnicę.