Kalkulator tapet

Oblicz potrzebną ilość rolek do pomieszczenia. Wpisz wymiary ściany w tabelkę i sprawdź ile rolek tapety należy zamówić.
Pamiętaj by fachowiec sprawdził te ilości na budowie. Podaj mu szerokość, długość i raport wybranego wzoru tapety, aby mógł przeliczyć dokładnie w rzeczywistym pomieszczeniu.

*wyliczona ilość rolek jest orientacyjna

Często zadawane pytania dotyczące tapet

Planując zakup tapet przygotuj potrzebną ilość rolek. Co jest potrzebne do obliczeń?

  • Przygotuj długość i wysokość ścian na których planujesz położyć tapety.
  • Sprawdź na karcie produktu lub w katalogu z wybranym motywem jaką szerokość, długość i pasowanie wzoru ma tapeta. Informację tę znajdziesz także na naszej stronie na każdej karcie produktu z wybranym wzorem tapety.
  • Skontaktuj się z architektem aby rozrysował Ci zwymiarowaną ścianę z wybranym motywem.

Pamiętaj, że kalkulator tapet podaje szacunkową ilość potrzebnych do zakupu rolek. Poproś o pomoc wykonawcę by to sprawdził. Weźmie pod uwagę jakiej wielkości są okna, drzwi, czy wzór będzie przechodził na drugą ścianę – to wszystko ma wpływ na ilość rolek i żaden kalkulator nie zastąpi wizyty na budowie dobrego fachowca. Estetyka i proces pracy każdego fachowca jest inny. Jak to twierdzą sami wykonawcy:

 “80% efektu pracy we wnętrzach jest w rękach fachowca”.

  • okna – Pamiętaj, że są osadzone w murze, który ma także swoją głębokość i także to miejsce wykańczamy tapetą.
  • drzwi – zazwyczaj są wysokości ok. 210cm a tapetę kładziemy także nad drzwiami, więc jeśli otwór drzwiowy nie sięga do sufitu – tapety z tego miejsca nie odliczamy.
  • listwa przypodłogowa – czasami 8 – 10cm wpłynie na potrzebną ilość tapety, więc warto wziąć ją pod uwagę przy zakupie.
  • tapeta położona będzie na jednej ścianie, dwóch czy w całym pomieszczeniu? Do obliczeń potrzebujemy także informacji czy tapeta ma swoją ciągłość wzoru na kolejnej ścianie, czy są tapetowane np. dwie naprzeciwległe.
  • zapas – przydaje się mieć 1 rolkę w razie gdyby przypadkiem została zniszczona podczas remontu, przy przestawianiu mebli czy innego nieszczęśliwego wypadku w trakcie już użytkowania danego pomieszczenia.

Wyślij do nas mailem rysunek ścian wraz z wymiarami i wybranym wzorem – pomożemy Ci: [email protected]

Tzw raport – wysokość motywu: stała odległość między powtarzającymi się wzorami – potrzebna jest do obliczenia ilości rolek do wytapetowania pokoju. Skorzystaj z kalkulatora przeliczania tapety lub pomocy fachowca.   

Tradycyjna długość tapety to 10 metrów bieżących. Jest kilka firm, które w swojej ofercie ma rolki o długości 8,23 czy 9 metrów bieżących, a nawet zdarza się 12mb.

Standardowa szerokość tapety to 53cm. Firmy angielskie mają 52cm.

Następną szerokość często spotykana to 70 i 75cm. Ponownie firmy angielskie często stosują szerokość 68,5cm. 

90cm to kolejna szerokość aż do 100cm i w obiektowych tapetach 137-140cm.

Koszt 1 rolki jest uzależniony od firmy z jakiej zamawiasz tapetę i waha się od 50zł do nawet 500zł.

Zwróć uwagę na szerokość i długość rolki czasami bardziej się opłaca zamówić szerszą rolkę, bo w zblizonej cenie możesz mieć prawie 30% więcej tapety.

Ceny na stronie naszego sklepu to ceny brutto.

Wewnątrz każdej rolki tapety umieszczona jest kartka – etykieta z bardzo ważnymi informacjami na temat montażu tapety, jej numeru produkcji (batch, run), numeru wzoru. Pamiętaj aby ją zachować. W razie gdy zabraknie 1 rolki podaj podczas zakupu numer tapety wraz z batchem – numerem produkcji.

Upload Image...
Upload Image...