papierowe

Wyświetlanie 1–48 z 2613 wyników

Tapeta papierowa – klasyka na ścianie

Tapeta papierowa i papierowa na flizelinie to obok tapety flizelinowej najpopularniejsze rodzaje tapet. Spód z flizeliny gwarantuje łatwiejszy montaż i usuwanie. Chociaż ten typ kojarzy nam z tapetami niskiej jakości to na rynku znajdziemy bardzo dobre tapety papierowe, które w niczym nie ustępują flizelinowym. Specjalizują się w nich zwłaszcza małe manufaktury, które często używają tradycyjnych pras drukarskich. Celem jest uzyskanie efektu malarskiego ze strukturą i wzorów przypominających sitodruk. Jako przykład można wymienić Barneby Gates, Miss Print czy Mini Moderns. Natomiast wysokiej jakości tapety papierowe dla dzieci tworzy marka Studio Ditte.

Tapeta papierowa to lekka okładzina, która składa się z warstw papieru i często jest rozszczepialna. Tapeta rozszczepialna posiada warstwę wierzchnią, którą usuwa się na sucho. Natomiast warstwa dolna pozostaje na ścianie i stanowi swojego rodzaju podkład pod następną tapetę.

Mnogość wzorów tapet z papieru nie pozwala wyliczyć ich wszystkich – warto wspomnieć o papierowej do malowania.

Tapeta papierowa do malowania

Tapeta papierowa, jak i flizelinowa, zaimpregnowana lakierem do tapet daje możliwość pomalowania jej farbami emulsyjnymi. Ponadto istnieją tapety specjalne tapety do malowania. Często mają ciekawe struktury, które można podkreślić ulubionym kolorem.

Tapeta papierowa zalety:

  • lekki materiał,
  • wiele wzorów,
  • dostępność wariantów wysokiej jakości, które są prawie jak flizelinowe,
  • rozszczepialność na warstwy.