Abigail Edwards

Marka założona przez brytyjską projektantkę Abigail Edwards. Jej znakiem rozpoznawczym są baśniowe wzory tworzone wyraźną i zarazem misterną kreską. Inspiracji dostarczają legendy i przyroda. Edwards ukończyła prestiżowe szkoły plastyczne – w Wimbledonie i Paryżu. Pracowała m.in. w nowojorskich galeriach sztuki i w brytyjskich redakcjach magazynów wnętrzarskich – np. Marks & Spencer, The Guardian, You Magazine czy House & Garden i Country Living. Odręcznie wykonywane rysunki jej autorstwa początkowo zdobiły jedynie tapety, ale obecnie można je znaleźć również na tkaninach i akcesoriach do dekoracji wnętrz. Wszystkie produkty marki Abigail Edwards powstają w Wielkiej Brytanii, w produkcji stosuje się wyłącznie nietoksyczne farby i papier pochodzący z odpowiedzialnego zarządzania zasobami leśnymi.

Który wzór był pierwszy?

Zaczęło się od wzoru na tapetę w sowy – Britisch Owls On Isles, który składa się z 10 różnych sówek.

Tapety Abigail Edwards – Pozostałe wzory

Kolejnymi projektami były wzory tapety w sznury, które układają się z pasy, wzór konarów drzewa, wzór gęstych piór czy kolejnego bestselleru jakim jest tapeta w fale morskie.

Co jeszcze robi Abigail poza tapetami?

Poza tapetami Abigail uzupełnia kolekcje o tkaniny dopasowane do tapet, gotowe poduszki, ręczniki kuchenne, wazoniki, talerze, serwetki itd

 

Tkaniny

Dopasowane do tapet

 

Ręczniczki kuchenne

Dopasowane do tapet

 

Poduszki

Uzupełniające wzór tapet

 

Ceramika

Uzupełnia wzory, ale moze być także stosowana samodzielnie.