Kolor 2020 – kolor na nową erę

Pantone ogłosił już jaki odcień będzie modny w następny roku. Wg prognoz odcień PANTONE 19-4052 Classic Blue na dobre zadomowi się w modzie, wnętrzarstwie i designie.

Classic Blue – kolor równowagi

PANTONE 19-4052 Classic Blue jest elegancki w swojej prostocie. To kolor nieba o zmierzchu. Bliżej mu do szafiru, indygo i granatu niż do kobaltu i ultramaryny. To kolor ciemnoniebieski, który daje stabilizację i pokrzepienie. Jego urok polega na równowadze – nie ma w nim przewagi tonów chłodnych ani ciepłych. Jak każdy niebieski odcień ma uspokajające właściwości, ale ten skłania też do myślenia, relaksu i medytacji. 

Ten kolor kojarzy się z kojarzy się z profesjonalizmem i solidnością, przywodzi na myśl szkolny fartuszek lub mundurek.

salon niebieska granatowa Tapeta Cole & Son Mariinsky Damask 108/3011 Petrouchka flok
Tapeta Khroma Adam AID201

Nasze propozycje w tapet w odcieniach ciemnoniebieskich, zbliżonych do Classic Blue:

 Classic Blue – gdzie pasuje?

Ten ciemnoniebieski kolor emanuje powagą, kojarzy się z trwałością i stabilnością. Dlatego idealnie sprawdzi się w gabinetach, biurach, domowych bibliotekach, pracowniach i w salonach (pokojach dziennych). Dobrze będzie wyglądał w pokoju ucznia i nastolatka. Classic Blue ma dużą siłę oddziaływania, więc trzeba go dobrze rozplanować, żeby nie zdominował otoczenia. Najlepiej na jednej ścianie akcentowej lub w formie detali. Można też wybrać dodatki w tym odcieniu.

Z czym łączyć?

Ten kolor w połączeniu z bielą da marynistyczny klimat, który będzie się kojarzył się z żeglarstwem. W dobrze wyważonych proporcjach doskonale sprawdzi się łazience i salonie kąpielowym.

Classic blue ze złotem, miedzią i srebrem da elegancki efekt – luksusowy, ale wyważony. Taka kolorystyka jest dobra do salonu i gabinetu.

W pokojach nastolatków i młodszych chłopców warto postawić na zestawienie z beżem w odcieniu biszkopta lub lnu.

Classic blue z bielą :

Tapeta Cole and Son Botanical ~Botanica Wisteria Wisteria Floribunda 115/5015 tapeta granatowa łazienka
Tapeta Thibaut Geometric Resource 2

Classic blue ze złotem, miedzią lub brązem:

Tapeta Harlequin Momentum Tesselation 111986

Classic blue z beżem :