Tapeta w liście ginkgo (Biloba) od Marimekko

Pamiętam jeden z projektów wnętrz (w 2010 roku), w którym użyłam wzoru tapety w liście ginkgo słynnej marki – Marimekko. Jej wzór Biloba tak mi się spodobał, że czułam iż muszę go gdzieś zrealizować. Wraz z klientką wykleiłyśmy ścianę w sypialni za wezgłowiem łóżka, odsuwając tapetę dookoła od prostopadłych ścian i sufitu o niecałe 20 cm (aby wzór był na całej szerokości tej ściany musiałaby klientka kupić kolejną rolkę). Pasek ten i pozostałe ściany pomalowane zostały na jasnozielony kolor dopasowany do tła tapety. Aby tapeta nie wyglądała na przyciętą w tak dziwnym miejscu, wszystkie liście dokleiłyśmy za tym pasem tapety, co fantastycznie wtopiło tapetę we wnętrze i przez to całe wydarzenie zapadło mi mocno w pamięć. Za każdym razem gdy mowa o liściach ginkgo mam przed oczami tę aranżację i pięknie zaprojektowany wzór przez Marimekko.

tutaj znajdziesz wpis o Marimekko

Tapeta Marimekko Biloba Ginko

Tapeta Marimekko Ginko Biloba

Liście ginkgo na zielonym tle. Oliwkowa zieleń pięknie kontrastuje z rudymi liści.

Marimekko Biloba Green liscie ginko

Marimekko Biloba Ginko

Tapeta użyta w projekcie

I o co chodzi z tapetą w liście ginkgo?

Liście ginkgo to motyw, który zaczyna podbijać nasze wnętrza. Jest coraz bardziej popularny we wnętrzarskich stylizacjach. Niebawem się dowiemy czy uda mu powtórzyć sukces liści palmy i będzie topowym wnętrzarskim wzorem. Tymczasem, obejrzycie jak się prezentuje ginkgo biloba na ścianach.

Miłorząb japoński symbolika

Miłorząb to roślina, która ma bogatą symbolikę i jest popularna zwłaszcza w krajach azjatyckich. Z jednej strony symbolizuje witalność, siłę i długowieczność a z drugiej miłość oraz dobrobyt. Jego kształt z charakterystycznym rozcięciem sprawia, że jest zbliżony do serca.

Tapety w liście ginkgo

Tapety z wzorem liści ginkgo biloba pasują zarówno do salonu, sypialni jak i do łazienki. Ten piękny w swej prostocie motyw bywa pokazywany w różnych wariacjach – z połyskiem, strukturą, graficznie a nawet z efektem 3d. Jeśli wybierzecie tapetę w jasnym, neutralnym lub przygaszonym odcieniu możecie zastosować ją na wszystkich ścianach. Będzie rodzajem tła, bazy pod dalsze warstwy wystroju.

Zielona tapeta z liśćmi ginkgo wprowadza nastrój relaksu a zarazem kreatywności oraz przyjaznej atmosfery. Dlatego jej zastosowanie jest szerokie – pasuje do pokojów dziennych, sypialń, pracowni oraz biur a nawet SPA. Tapeta Casacedo z kolekcji Ginkgo, którą pokazujemy poniżej, jest wykonana z grubego winylu z piękną strukturą. Możesz ją zastosować w łazience lub w salonie kąpielowym. Natomiast w SPA lub herbaciarni stworzy relaksujący klimat, którzy będzie urzekał i przyciągał klientów.

Salon w kolorach natury – ściana akcentowa w odcieniach zielenii.

Tapeta Casadeco Ginkgo 86247318 Biloba

Liście ginkgo posiadają strukturę i delikatny połysk. Kompozycja daje wrażenie trójwymiarowości.

Tapeta Casadeco Ginkgo 86247318 Biloba

Czarna tapeta? czemu nie jeśli jest tłem dla grafitowo złotych liści. To wzór, który doskonale przykuwa uwagę.

Tapeta Casadeco Ginkgo 86249404 Biloba

Tapeta dobrze komponuje się zarówno z naturalnym drewnem jak i z czarnymi meblami lub dodatkami.

Tapeta Casadeco Ginkgo 86249404 Biloba

Tapeta w liście ginkgo pasuje do wnętrz, które celebrują miłość przyrody. Jak ta kuchnia w stylu japońskim.

Tapeta Sandberg Nippon 803-18 Ginkgo

Czarna tapeta w liście pasuje do salonu. Typowy kształt Ginkgo Biloba nadaje orientalny klimat.

Tapeta Harlequin Lucero 111713 Azurea ebony/rose gold

Jadalnia w oryginlanym odcieniu żółci, która rozświetla wnętrze. Wzór ginkgo jest miłym dodatkiem.

Tapeta Thibaut Artisan 839-T-718

Sypialnia w zgaszonym błękicie z subtelnym wzorem ginkgo. Wystrój ma dawać wrażenie relaksu i spokoju a orientalne akcenty go urozmaicają.

Tapeta Boras Tapeter Graceful Stories 7265 Ginkgo

Fototapety – ginkgo w dużej skali

Wiele jest wariantów motywu ginkgo, można zatem wybierać w zależności od preferencji estetycznych i wizji wnętrzarskiej. Jeśli marzy Wam się wzór w dużej skali z większą siłą oddziaływania zdecydowanie polecamy fototapety. Sprawdzą się one również wtedy, gdy planujecie ścianę akcentową, która ma być ważnym elementem dekoracyjnym i ma przyciągać uwagę we wnętrzu. Dzięki fototapecie dacie wnętrzu efektowny akcent, natomiast jasna tapeta pozwoli stworzyć doskonale tło.

Sypialnia z czarną fototapetą i złotym wzorem wygląda bardzo elegancko. Wystrój musi być jednak zrównoważony jasnymi elementami

Fototapeta Wallart Nero

Granatowa fotoapeta z wzorem liści, które są uproszczone i lekko zgeometryzowane. Przywodzą na myśl estetykę Art Deco.

Fototapeta Wallcraft Murion

Czarna Fototapeta ginko tecnografica

Czarne liście Ginkgo ze złotem

Tecnografica Ginko

Fototapeta ginko tecnografica

Wzór liści ginkgo w kremowym kolorze

Tecnografica Ginko

Poniżej inne propozycje tapet w liście ginkgo. Napiszcie do czy podobają Wam się tapety z motywem ginkgo biloba. Waszym zdaniem będzie to wnętrzarski hit?

Tapety w liście ginkgo

Jestem ciekawa Twoich wrażeń, gdzie wydziałałbyś/widziała taki wzór?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *