Jak zastosować czarną tapetę we wnętrzu?

Kilka lat temu kolor czarny był bardzo w modzie i powrócił do naszych wnętrz jak bumerang. Czarne tapety w ostatnim czasie stały się bardzo popularne w aranżacji wnętrz. Można je stosować w różny sposób i na różnych powierzchniach, co pozwala na uzyskanie ciekawego efektu. W tym wpisie postaram się przedstawić kilka pomysłów na to, jak zastosować czarne tapety we wnętrzu, aby uzyskać stylowy i modny efekt.

Po pierwsze, czarna tapeta może być idealnym tłem dla innych elementów dekoracyjnych. Można ją umieścić na ścianie, która jest centralnym punktem pomieszczenia, takim jak ściana za łóżkiem w sypialni lub za stołem w jadalni. Dzięki temu tapeta staje się wyróżniającym elementem i przyciąga uwagę, jednocześnie podkreślając meble lub dodatki w kolorze czarnym. Można również dodać do takiej ściany lampy lub kinkiety w tym samym kolorze, co stworzy spójną i elegancką aranżację. A światło będzie podkreślać fakturę tapety.

Akustyczna tapeta w sypialni

Tapeta Arte Eclipse 43511

Minimalistyczne wnętrze salonu z czarną tapetą geometryczny wzór w trójkąty

Tapeta York Wallcoverings Geometric GM 7547

Czarny kolor pochłania światło

Pamiętaj wybierając czarny kolor, czarną tapetę że nie będzie odbijała światła jak biały sufit, wręcz przeciwnie, pochłonie większość luksów. Czyli na taką ścianę dobrze będzie skierować więcej światła, pomieszczenie także będzie potrzebować większej ilości punktów świetlnych, większej mocy żarówek.

Czarne tapety IMITUJĄCE różne tekstury i materiały

W ogromnym wyborze tapet znajdziemy w kolorze czarnym wzory, które imitują ciekawe i drogie tekstury jak pikowana skóra, regał z książkami, opalone drewno, cegła czy marmur. Dodają one głębi, zaciekawiają, tworzą piękną dekorację ściany i wnętrza.

Czarna pikowana skóra

Tapeta Mineheart Chesterfield

Czarny regał z książkami

Mineheart Black Bookshelf

Aranżacja ściany z opalonym drewnem. Niesamowite jest to, że na tej tapecie można odnaleźć całą masę odcieni, kolorów; Nie tylko grafit, czerń ale także turkus, niebieski, szarość. Że będzie do niej pasować bardzo dużo ciekawych mebli i obrazów.

A tu mamy ścianę z efektem czarnego kamienia, marmuru, który do najtańszych i najlżejszych nie należy. A wybierając opcję tapetową odciążamy swój budżet i zmniejszamy obciążenia budynku, problemy z montażem wielkogabarytowych i ciężkich elementów.

Aranżacja biura z użyciem czarnej tapety z regałem książek wraz z ciekawym krzesłem w stylu Ludwika z efektownym nadrukiem oświetlonej ciepłym światłem twarzy. firmy Mineheart, która swietnie uzupełnia klimatyczne wnetrze

Czarna tapeta w pomieszczeniach w dużej przestrzeni

Czarna tapeta może świetnie sprawdzić się w pomieszczeniach o dużej przestrzeni, takich jak salon czy sypialnia. Dzięki niej można w łatwy sposób podkreślić styl wnętrza oraz dodać mu eleganckiego charakteru. W pomieszczeniach wysokich warto zastosować czarną tapetę na np: suficie, aby skupić uwagę na tym fragmencie i w efekcie stworzyć wrażenie, że pomieszczenie jest niższe i bardziej przytulne.

Ciekawa ściana imitująca pikowanie skórą w stylu chesterfield, jak piękne, męskie kanapy.

Efekt ceglanej ściany pomalowanej na czarno będzie pasować do wnętrz w stylu skandynawskim jak i nowoczesnym, minimalistycznym, loftowym.

Fantastyczna tapeta, która daje efekt nietuzinkowego czarnego betonu. Będzie świetnym tłem dla kolorowych mebli, minimalistycznych obrazów czy elementów ze złota lub srebra.

Czarna tapeta jako element dekoracyjny

Czarna tapeta może również być świetnym elementem dekoracyjnym. Można ją zastosować jako tło do ramek z czarno-białymi zdjęciami lub umieścić na jednej ścianie za sofą lub łóżkiem. Czarna tapeta w połączeniu z jasnymi meblami lub dodatkami pozwoli na uzyskanie efektu kontrastu i nadania pomieszczeniu eleganckiego charakteru.

Do tego typu dekoracji użyłabym wzorów tylko ze strukturą lub gładkich.

Efekt czarnej tkaniny

Tapeta Guy Masureel Pure 020

Tapeta imitująca tynk

Tapeta Marburg Zaha Hadid 50422

Czarna tapeta z połyskiem i przecierką

Tapeta As Creation Versace III 93582-2

Czarna tapeta z efektem tkaniny – winylowa

BN Wallcoverings Preloved 220435

Czarna Tapeta tablicowa i magnetyczna

Jeśli jesteśmy przy tapetach gładkich – warto w tym miejscu wspomnieć o czarnej tapecie tablicowej i magnetycznej, która sprawdzi się w wielu miejscach: w przedpokoju by zapisać domownikom o czym mają pamiętać. W kuchni, która jest centralnym punktem domu i gdzie możemy pokazać nasze zdjęcia, napisać miłe słowa domownikom, lub  zapisać jakie mają zrobić zakupy. W końcu tapeta tablicowa w pokoju dla dzieci, która będzie miejscem gdzie dzieci spokojnie mogą rysować i realizować swoje pomysły artystyczne – za zgodą rodziców oczywiście. A wersja magnetyczno-rysunkowa także pomoże zaprezentować rysunki na kartkach lub ważne zdjęcia, mocując je specjalnymi, dekoracyjnymi magnesami.

Tapeta na której można pisać kredą i mocować rysunki magnetycznymi pinezkami

Esta Home tapeta magnetyczno-tablicowa

Czarna tapeta w pomieszczeniach o niskim suficie

Czarna tapeta w połączeniu z bielą to klasyczne rozwiazanie sprawdzi się w przedpokoju czy łazience. Może dodatkowo podkreślić charakter pomieszczenia i nadać mu eleganckiego wyglądu. W przypadku łazienki, czarna tapeta w połączeniu z białymi płytkami i elementami wykończeniowymi stworzy kontrastowy i stylowy efekt. Aby podnieść wizualnie pomieszczenie warto użyć tapet z pionowymi elementami jak pasy. Można zastosować pasy w połączeniu z innymi kolorami jak złoto czy srebro lub odcieniami czerni, grafitu, szarości gdy chcemy mieć większe pole do popisu z używaniem różnych kolorów, nie wiązaniem się z jednym czy kilkoma. Dużo zależy od stylu wnętrza w jakim je realizujemy. Klasyczne – niezastąpiona jest tapeta w pasy.

Czarno-złote pasy 

Tapeta Versace as93524-4

Tapeta w czarno-srebrne pasy

Tapeta Wllfor 1257602

Tapeta w czarno-złote pasy

Tapeta Wll For 1257601

Gdzie znajdę czarne tapety w pasy?

Poniżej wysyłam Ci link do strony gdzie znajdziesz więcej czarnych tapet w pasy:
Kliknij w ten napis CZARNE TAPETY W PASY.

Salon w klasycznym stylu z tapetą czarno-grafitową w roli głównej

Tapeta Architects Paper AP Finest 33581-5 pasy z flokiem, zamszem

Czarna tapeta w małych pomieszczeniach

W małych pomieszczeniach stosowanie czarnej tapety trzeba realizować już z wyczuciem. Czarny kolor może bowiem sprawić, że pomieszczenie będzie wydawało się  mniejsze i mniej przytulne. Jednak, jeśli pomieszczenie ma dużo naturalnego światła, duże okno i jasne meble oraz dodatki, czarna tapeta może sprawić, że wnętrze nabierze eleganckiego i nowoczesnego charakteru. W takim przypadku warto jednak pamiętać o dobrym oświetleniu, aby pomieszczenie nie było zbyt ciemne. Można użyć tutaj rozświetlającego złota lub srebra, a także drewno czy pozostałe jasne ściany, a tylko jedną podkreślić czarnym kolorem.

Tapeta czarna, trójwymiarowa

Tapeta Wallquest 3d TD31900

Czarna tapeta akustyczna – efekt paneli

Tapeta Arte Eclipse 43521

Trójwymiarowy wzór

Arte Intrigue Rosace 10552

czarne panele 3d

Arte Eclipse 42521

Czarna tapeta w jadalni z architektonicznym rysunkiem domów

York Wallcoverings Mgnolia by Joanna Gaines MH1536

Przedpokój i Czarna tapeta tablicowa z efektem białej sztukaterii

York Wallcoverings Magnolia by Joanna Gaines MH 1532

Czarna tapeta jako tło dla regału lub innego mebla

Ostatnim, ale nie mniej ważnym sposobem na zastosowanie czarnej tapety jest jej wykorzystanie jako tła dla regału, mebla lub w garderobie. Najczęściej wybierane są gładkie, z efektem tkaniny, tynku lub drobnym wzorkiem. Taki element może z łatwością stać się centralnym punktem w pomieszczeniu, a czarna tapeta doda mu wyjątkowego charakteru i podkreśli elegancki styl. Zazwyczaj wybieramy elementy kontrastowe na takim tle, ale ja jestem zdania, że mogą być także czarne – wystarczy iż te przedmioty lub ubrania są o innej teksturze i już stworzą piękną, wyjątkową dekorację.

Czarna tapeta bardzo pasuje do garderoby i sypialni. Jest świetnym tłem dla kolorów i wygląda bardzo elegancko.

Tapeta Design ID Beaux Arts 2  ba220065

Czarna tapeta z efektem poziomych nierównomiernych paseczków

Czarna tapeta York Modern Heritage nv5585

Tapeta geometryczna, czarna w trójkąty

York Wallcoverings Geometric GM7574

Podsumowując:

Czarna tapeta to element, który pozwala na uzyskanie eleganckiego i nowoczesnego stylu w pomieszczeniu. Ważne jest jednak, aby stosować ją z umiarem i pamiętać o tym, że może ona sprawić, że pomieszczenie będzie wydawało się mniejsze i bardziej przytłaczające. Warto zastosować czarną tapetę na jednej ze ścian, aby uzyskać efekt kontrastu lub wykorzystać ją jako element dekoracyjny. Ważne jest także oświetlenie pomieszczenia, aby uniknąć zbyt ciemnego efektu. Zastosowanie czarnej tapety w połączeniu z jasnymi meblami lub dodatkami pozwala uzyskać wyjątkowy styl, który z pewnością przyciągnie uwagę.

Tutaj znajdziesz więcej tapet w kolorze czarnym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *