Rick Vintage wraz z żoną Esther założył w 2010 roku firmę NLXL . Pierwszą ciekawostką jest pochodzenie nazwy firmy, która jest kombinacją dwóch członów: skrótu NL oznaczającego Nederlands (Holandia) oraz XL od określenia dużego formatu. Firma słynie z nietuzinkowych projektów tapet, które w mistrzowski sposób łączą styl vintage z duchem nowoczesności. O unikalności tapet ściennych świadczy współpraca ze znakomitymi projektantami takimi jak np. Arthur Slenk czy Piet Hein Eek.

Inna ciekawostka: nazwisko projektanta brzmi identycznie jak styl, w którym utrzymane są tapety na ścianę, styl vintage. Jest to prawdziwe nazwisko, a nie przybrany pseudonim. Czy to tylko zbieg okoliczności? Powiedzenie: nomen omen nie będzie tu chyba żadnym ryzykiem.

Wzór Merci Tin 01 idealnie wpisuje się nietuzinkowy wystrój

Tapeta NLXL Scrapwood Wallpaper by Piet Hein Eek PHE-02 deski

Wzór Scrapwood 02 pomaga stworzyć domową atmosferę

NLXL – jakość i styl

Wysoka jakość tych tapet w połączeniu z niezwykłym wyglądem przyczyniły się do szerokiej popularności tapet NLXL oraz zdobycia prestiżowych nagród, np. nagrody Editor’s Award at ICFF New York.

Oto główne zalety tapet papierowych NLXL:

  • nieszablonowy design – stylistyka NLXL polega na interpretowaniu w nowoczesny sposób stylu vintage np. kolekcja Arthura Slenk;
  • realizm przedstawienia – jakość nadruku godna fototapety sprawia, że deseń imitujący drewno albo beton jest bardzo przekonujący. Wzory kafelków mają także efekt delikatnej wypukłości niczym efekt 3D;
  • unikalność tapet polegająca na tym, że wzór nie powtórzy się w żadnym z fragmentów, gdzie każda deska, kafelek lub  gwóźdź nie będzie taki sam. To bardzo ułatwia tapetowanie, gdyż nie musimy się martwić pasowaniem wzoru;
  • uniwersalne desenie – imitacje powierzchni kamienia, drewna, czy betonu pasują do wielu aranżacji wnętrz.

Kolekcje NLXL

Kolekcja Remixed Arthura Slenk w klimacie stylu retro i vintage – inspirowana pięknem starego papieru. Deseń przestawia kompozycje wykonane z pożółkłego papieru ze stylową kaligrafią, graficznymi deseniami i inspirującą strukturą.

 Kolekcja Remixed Arthur Slenk :

Kolekcja Concrete autorstwa Piet Boon to tapety ścienne imitujące kamienne powierzchnie, różnorodne betonowe ściany. Bardzo modny ostatnio wzór betonu stał się popularny na fali zainteresowania stylem industrialnym, a w szczególności loftowym, w którym ściany o surowym wyglądzie są traktowane jako element dekoracyjny.

Merci to kultowa już wręcz kolekcja tapet w kafelki. Pośród wzorów znajdziemy sławny wzór , który zainicjował współpracę z paryskim butikiem Merci w 2009 roku. Kafelki w stylu vintage – to znakomity motyw dekoracyjny tapet, dostępny w różnych wariantach kolorystycznych. Osiem niesamowitych wzorów Brooklyn Tins, w tym motyw rozety i stylowe wzory korozji.

Kolekcja Scrapwood współtworzona z Piet Hein Eek reprezentuje trendy ekologiczne. Tapety papierowe na flizelinie, o wzorach drewnopodobnych, w postaci rozmaitych kompozycjach desek urzekają jednocześnie i prostotą, i urokiem. Inspiracje zaczerpnięte ze składu drewna, przeznaczonego do recyclingu, projektant ubrał w ciekawą formę graficzną. Modny wzór białych desek – to kwintesencja stylu skandynawskiego, a rangą bestsellerów cieszą się wzory phe04 i phe08.

Nie znaleziono produktów, których szukasz.

Jesteśmy pewni, że nie trzeba nazywać się Vintage, żeby zakochać się w cudownych tapetach firmy NLXL. Oto przykłady aranżacji wnętrz z użyciem tapet NLXL

Polecamy także ciekawy artykuł o nowym współpracowniku firmy NLXL – pracowni Job Studio oraz zapraszamy na stronę naszego sklepu.