Biała cegła to – obok bielonego drewna – jeden z głównych motywów tapet w stylu skandynawskim, ostatnio niezwykle modnych. Znakiem rozpoznawczym stylu są klarowne, jasne przestrzenie i zastosowanie naturalnych materiałów. Dekorując mieszkania – warto zdecydować się na tapety z cegły, bo – oprócz tego, że są praktyczne – fenomenalnie naśladują  powierzchnie kamienne.

Cegła

Ceglany wzór o regularnych krawędziach ma w sobie coś klasycznego, eleganckiego. Dając wrażenie przejrzystości, znakomicie wpisuje się w nurt stylu loftowego i minimalistycznego. Wzór białej cegły w postaci nadkruszonej, rustykalnej ściany sprawdzi się w kuchni, pokoju młodzieżowym i w salonie – np . z kominkiem .  Można zastosować tapetę z cegłą w kolorze złamanej bieli. Ten deseń daje ponadto wrażenie struktury i efektu 3D.

Biała cegła jak ceramiczne kafelki

Esta Home Black & White 139120

Biała cegła z realistyczną strukturą

Esta Home Art Deco 138533

Tapeta z wzorem cegły w złamanejbieli.

Salon z tapetą w cegłę w odcieniu złamanej bieli z kroplą szarości

Esta Home Art Deco 139192

Lekko kremowa tapeta z motywem dużej cegły.

Versace Home III AS 34322-5

Tapeta Galerie Kitchen Style 3 LL29532

Tapeta Wallquest Regents Park RT81908

Tapeta Wallquest Regents Park RT81908

Tapeta z białą cegłą daje wrażenie świeżości i przestronności. Możemy ją zaaranżować na więcej sposobów, niż tradycyjną naturalną cegłę.

Chociaż większość z nas ceglane powierzchnie w industrialnym stylu kojarzy z fasadami dwudziestowiecznych fabryk lub ze zniszczonymi ścianami pokrytymi łuszczącą się farbą, to jest jeszcze jedna opcja – biała cegła. Deseń ów – w wydaniu industrialnym – może przypominać mur bielony wapnem. Faktura powierzchni jest zbliżona do rustykalnej wersji, ale pojawia się efekt rozsunięcia pojedynczych cegieł. Taka ściana kojarzy się z nowoczesnym wnętrzem o charakterze soft loftu.

Salon w stylu loftowym z białą cegłą

Tapeta Wallquest 2754 Mainstreet BV50110

fototapeta_biala_cegla

Fotorelistyczny wzór białej cegły

Fototapeta Fotolia

Inne propozycje tapet z wzorem białej cegły: