Afrykański

Styl afrykański – styl etniczny inspirowany Afryką i czerpiący ze sztuki Czarnego Lądu. We wnętrzu obowiązuje ciepła kolorystyka – od odcieni  beżów i brązów, przez kolory żółte, czerwone i pomarańczowe (odcień ceglasty). To zróżnicowany styl, który wymaga użycia naturalnych materiałów takich jak: drewno, wiklina, kamień lub bambus. Warto też zainwestować w kilka ciekawych dodatków o afrykańskim charakterze – np. w tkaniny, obrazy – z motywami dzikich zwierząt i w afrykańskie maski. Intensywne kolory ścian należy równoważyć jasnymi meblami. Tapety ścienne, imitujące skóry dzikich zwierząt, wprowadzą do wnętrz klimat rozgrzanej słońcem sawanny. Natomiast afrykańskie motywy na fototapetach – dadzą wrażenie przestrzeni.

Gdzie można zastosować tapety w stylu afrykańskim?

Styl afrykański pasuje do każdego rodzaju wnętrz – jeśli lubimy tylko etniczne klimaty. Dlatego pytanie powinno brzmieć kiedy? Wybierzcie styl afrykański kiedy chcecie nadać wnętrzu przytulny, ale oryginalny wygląd inspirowany naturą.

Jakich użyć materiałów by stworzyć wnętrze w stylu afrykańskim?

  •  Drewno – najlepiej egzotyczne lub tak wyglądające – np heban, mango
  •  Bambus
  • Surowa ceramika – np. donice 
  • Kamienne  dodatki – wazony, donice lub figurki
  • Etniczne dodatki, pamiątki z podróży – np afrykańskie maski będą przysłowiową kropką na “i”
  • Skóry zwierzęce i ich imitacje jako pledy i chodniki

Fototapety w stylu afrykańskim

Miłośnikom pięknych widoków polecamy fototapety z afrykańskimi krajobrazami. Rozgrzana słońcem sawanna lub zachód słońca nad czarnym lądem będą pięknie wyglądały w każdym wnętrzu. Fototapeta z dzikimi zwierzętami nada pomieszczeniu egzotycznego wyrazu..

komar african sunset
Komar leo

Powyższe obrazy są oczywiste dla stylu afrykańskiego, zachęcamy Ciebie do eksperymentowania, łączenia stylów, zrealizowania swojego własnego pomysłu na wnętrze z wykorzystaniem wykonanych przez siebie lub dostępnych na rynku elementów.

Afrykańska Harmonia

Fototapeta obok to doskonały przykład stonowanego wzornictwa i kolorystyki, które odwołują się do stylu afrykańskiego. Jak widać zgaszone szarości i beż również doskonale oddają ducha Afryki.

komar elephant

Jakich użyć mebli i dekoracji by stworzyć styl afrykański?

Do stylu afrykańskiego pasują elementy zrobione własnoręcznie z drewna, juty czy płótna. Są także już gotowe, które możesz zastosować w połączeniu z tapetami czy fototapetami nawiązującymi do gorących sawann.

Uspokajamy iż powyższy dywan to imitacja skóry zwierzęcia.

Produkty te świetnie także sprawdzą się w stylu skandynawskim, eko czy etno.

Jakich użyć tapet by stworzyć wnętrze z elementami stylu afrykańskiego?

Ciemne wnętrza mają w sobie coś niezwykłego…
Tworzy się wyjątkowa atmosfera, poczucie bezpieczeństwa i wyjątkowości.

Tapeta Eijffinger Savor 353056