Boho

Styl boho (boho chic) – styl etniczny w żywej palecie barw, który najczęściej łączy wzory z różnych regionów świata.

Skąd pochodzi – co oznacza styl boho?

Nazwa stylu pochodzi o francuskiego słowa bohème – co oznacza cyganerię, bohemę artystyczną. Kreatywność i wyobraźnia to decydujące czynniki w posługiwaniu się tym stylem. Wzory i motywy można dowolnie łączyć tak, by powstała nieszablonowa kreację wnętrza. Styl boho kojarzy się z zarówno z estetyką hipisowską, klimatami Orientu, jak i z wzorami Ameryki Południowej czy indiańskimi.

Kolory stylu Boho 

Paleta barw jest tu bogata, jaskrawa. Kolory ziemi są przełamywane przez żywe, barwy np. turkus, oranż, czerwień (w tym amarant), róż, zieleń i barwę jasnożółtą.

Boho – prawie vintage …

Styl boho kładzie również nacisk na kult starych rzeczy, to daje specyficzne połączenie klimatów etnicznych z nutą ekstrawagancji.

Dla kogo styl Boho?

Boho jest idealnym stylem dla osób z artystycznym usposobieniem, które kochają żywe kolory. Ponadto dla tych, którzy cenią sobie różnorodność i zarazem naturalność oraz wizyty na pchlich targach… Są one doskonałymi okazjami do gromadzenia potrzebnych elementów – jak wyprzedaże i różnego rodzaju aukcje, wizyty na bazarach. Można również wykorzystać pamiątki z egzotycznych wojaży. Najczęściej spotykane wzory w stylu boho – to np. ikat, shibori, mandala oraz barwne kwiaty w stylu flower power.

Esta Home Boho chic

Kolorowa sypialnia z turkusową tapetą w liście

Harlequin Amazilia Nalina lagoon 111049t