Alpejski

Styl alpejski – styl inspirowany klimatem domku w górach, zwłaszcza z rejonu Alp Francuskich. Podobnie jak styl luxe chalet, styl alpejski jest wzorowany na domkach szwajcarskich pasterzy. Jednak w odróżnieniu do niego jest nieco bardziej uproszczony, surowy – jednym słowem bardziej rustykalny.

W wystroju królują naturalne materiały, a zasadniczym elementem jest naturalne drewno, które zdobi podłogę, ściany, a nawet sufit – jak w prawdziwym górskim domku. Kolorystyka jest przygaszona i neutralna, koncentruje się na odcieniach beżu, jasnego brązu, taupe, które z akcentami szarości lub bordo.

W stylu alpejskim nie może zabraknąć drewnianej boazerii, kominka i rustykalnych mebli. Idealne dodatki do alpejskiego wnętrza to: futrzany lub dziergany pled, latarenki, poroża, miękkie poduszki ze zwierzęcymi wzorami oraz skórzane dywaniki.

nlxl scrapwood phe 08
NLXL PHE 01
NLXL PHE04

Lampy jak słońce na alpejskimi szczytami 

Odpowiednie oświetlenie stanowi doskonałą oprawę we wnętrzu w stylu alpejskim. Najlepiej wybrać proste lampy wiszące – z materiałów takich jak szkło, drewno czy metal.

Lampa gie el swing
madame stolz h5101
madame stolz złota

Czym się różni styl alpejski od luxe chalet?

– proste , drewniane meble<
– miękkie tkany (futra)
– industrialne oświetlenie;

wallquest destination th50801
wallquest destination th50704