Fornasetti Senza Tempo II

Wyświetlanie 1–48 z 55 wyników

Kolejny owoc współpracy marki Cole and Son z Fornasetti to kolekcja Fornasetti Senza Tempo 2.

Studio Fornasetti to mediolańskie atelier o międzynarodowej renomie, które specjalizujące się w projektowaniu i dekorowaniu mebli oraz akcesoriów domowych. Ich specjalnością jest przywracanie przeszłości do życia, projekty, które cechuje niezwykłe połączenie rzemiosła, designu i sztuki. Założyciel marki to Piero Fornasetti to wszechstronny włoski artysta, tworzący w duchu eklektyzmu.

Kolekcja zawiera dwa wzory, które pojawiły się w pierwszej części, ale zostały nieco przerobione. To Foglie e Scimmie i Foglie e Civette, czyli tapety w małpki i sowy ukryte pośród gęstego listowia. W tym katalogu znajdziecie również piękne duże kwiaty – hortensje, muszle, słońca w stylu vintage czy nowoczesne kolaże z motywem Geometrii i owoców. Kolekcję zamyka panel ścienny w rozmiarze szerokość 140 cm x 3.5 m, składa się z 7 pasów (brytów). Wzór Vista Mediterranea to włoski krajobraz z słońcem w stylu vintage . Został stworzony przez Piero Fornasetti pod koniec lat 40. do tapety „Gerusalemme”, a tu jest adaptowany na potrzeby panelu.

Senza Tempo 2 to tapety, które przyciągają uwagę i tworzą we wnętrzu magiczną atmosferę z nutą artyzmu. Kolekcja jest skierowana nie tylko do miłośników sztuki (w tym sztuki włoskiej) ale również do tych którzy kochają piękne rzeczy o niebanalnym wyglądzie.