żółty

Wyświetlanie 1–48 z 1066 wyników

Promocja!

Żółty kolor kojarzymy ze światłem, słońcem, ciepłem, energią i optymizmem. Ten kolor stymuluje, pomaga w wysiłku intelektualnym i nauce. Ponadto jest on jednym z tzw. kolorów ziemi. Występuje w wielu ciekawych odcieniach: np. musztardowy, miodowy, cytrynowy, słomkowy, kanarkowy, szafranowy czy bursztynowy.

Kolor żółty we wnętrzu

Żółty można aranżować na zasadzie dopasowania – z pomarańczami, brązami i jasnymi zieleniami. To barwa, która rozjaśni wnętrze i wprowadzi przytulny, optymistyczny nastrój – tak jak promienie słońca poprawiają samopoczucie. Żółty kojarzymy z naturą, więc dobrze połączyć go naturalnymi dodatkami np. ciemnym drewnem, wikliną, bawełną czy jutą. Bladożółty to odcień idealnie pasujący na tło, pozwoli dobrze wybrzmieć się kolorowym dodatkom.

Żółte tapety – zastosowanie, zalety

Żółta tapeta w kolorowe kwiaty lub liście da wnętrzu przytulną atmosferę. Takie wzory często pojawiają się w aranżacjach w stylu meksykańskim i etnicznym. Pojawia się też we wnętrzach w stylu retro – w duecie z szarością. Ponadto żółte tapety dobrze kontrastują z tapetami czarnymi. Żółta tapeta do kuchni to również bardzo dobry pomysł, ponieważ doskonale ożywi małe jadalnie i aneksy kuchenne. Doda wystrojowi energii i świetnie sprawdzi się do zaakcentowania wybranych stref – co jest istotne w otwartym mieszkania.

Żółta tapeta:

  • doskonale nadaje się do małych i ciemnych wnętrz
  • będzie elementem wystroju, który poprawi nastrój
  • stanowi dobre tło dla barwnych dodatków
  • w łagodnych odcieniach może być aplikowana na wszystkie ściany
  • dobrze współgra z naturalnymi dodatkami i drewnianymi meblami

U nas znajdziecie duży wybór tapet w kolorze żółtym – np geometrycznych (mozaika, tapeta marokańska koniczyna), roślinnych, ornamentowych (damask), w pasy i w kratkę.