jadalnia

Wyświetlanie wszystkich wyników: 6

Jadalnia to strefa najczęściej przylegająca do kuchni, znajdująca się pomiędzy nią a salonem. Wystrój jest zwykle bliższy salonowi, może z wyjątkiem stołu i niekiedy oświetlenia. Lampy do jadalni powinny dawać neutralne światło. Estetycznie powinny wpisywać się w całość wystroju tego pomieszczenia.

Lampa do jadalni

Lampa do jadalni musi jasnym, równomiernym światłem dobrze oświecać wnętrza, a przede wszystkim stół. Lampy nad stół do jadalni tradycyjnej to głównie: żyrandole, lampy wiszące w stylu angielskim czy lampy vintage. W naszej ofercie posiadamy żyrandole z kryształkami, świecznikowe czy z tekstylnymi abażurami. Sprawdzą się także lampy metalowe a la loft z szerokimi kloszami, które dają dobre doświetlenie punktowe.

Nowoczesne lampy do jadalni pasują zarówno do współczesnych jak i nowoczesnych aranżacji. Obecnie najmodniejsze są lampy kule (ze szklanymi kloszami) i ledowe okręgi, które czasem przybierają bardziej fantazyjne kształty.

Lampy do jadalni – jak wybrać ?

Lampa powinna być dopasowana do rozmiaru i rodzaju stołu. W dużej jadalni, w której mamy obszerny stół, sprawdzą się lampy w układzie poziomym. Lampa nad stół może przybrać różne formy np. podłużnej, potrójnej lampy, lampy typu tray czy kilku lamp wiszących razem (które są ułożone w grupie). Duże lampy wiszące o punktowo padającym świetle też będą odpowiednie. Do małej jadalni i okrągłego stołu (lub do aneksu kuchennego) zdecydowanie pasują lampy wiszące o okrągłych kloszach. Dają mocne światło padające punktowo na stół i nie zajmują wiele miejsca. Ich rozmiar powinien być jednak dopasowany do wielkości pomieszczenia.

Dostawa 24h
Promocja!
Dostawa 24h
Promocja!
Dostawa 24h
Promocja!
Dostawa 24h
Promocja!
Dostawa 24h